Features:
Constructed of high quality brass for lasting durability
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 knob
Dimensions:
Length: 1-3/16″
Width: 13/16″
Projection: 1-5/16″
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.7813 in. |
| Length | 1.2087 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.3125 in. |
| Length mm | 31 mm |
| Projection mm | 33 mm |
| Width mm | 20 mm |
Characteristics and Features
| Thermostat | Contemporary |
| Material | Brass |
| Style | Oval Knobs |
Warranty and Product Information
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No |
| Color | Brushed Nickel, Chrome |


Reviews
There are no reviews yet.