Features:
Beautiful finishes that will make a statement in any room of your home
Quality craftsmanship learned from many years of making cabinet hardware
The Expressions series offers many styles including rustic, contemporary, and eclectic so you can feel confident they have a cabinet knob or pull to match the style of your home
Mounting hardware not included
Specifications:
Length: 5.6875″ (144 mm)
Projection: 1.25″ (32 mm)
Center to Center: 5″ (128 mm)
Material: Zinc
Includes: one (1) Handle PullÂ
Additional Sizes:
5127896: 3-3/4″ Center to Center
51278128 (This Model): 5″ Center to Center
51278192: 7-1/2″ Center to Center
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Richelieu Expression Collection
Specifications
| Thermostat | Traditional |
| Material | Zinc |
| Style | Handle Pulls |
| Collection | Expression |
| Approved for Commercial Use | No |
| Series | Dorval |
| Length | 5.6875 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.25 in. |
| Center to Center | 5 in. |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Length mm | 144 mm |
| Projection mm | 32 mm |
| Color | Antique Nickel, Brushed Nickel, Brushed Oil-Rubbed Bronze, Polished Nickel |



Reviews
There are no reviews yet.