Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Coordinates with other items from the Luna series
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 3-1/8″
Length: 4-3/16″
Width: 1-1/4″
Projection: 1-1/4″
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Hafele Luna Collection
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 1.2205 in. |
| Length | 4.1732 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.2205 in. |
| Center to Center | 3.1496 in. |
| Center to Center mm | 80 mm |
| Length mm | 106 mm |
| Projection mm | 31 mm |
| Height mm | 31 mm |
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Thermostat | Traditional |
| Style | Cup Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Luna |
| Color | Satin Nickel |
| Color Tone | Nickel Tones |


Reviews
There are no reviews yet.