Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality brass for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 3-3/4″ (96 mm)
Length: 5-1/8″ (130 mm)
Width: 3/8″ (10 mm)
Projection: 1-5/16″ (33 mm)
Material: Brass
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.3937 in. |
| Length | 5.1181 in. |
| Center to Center | 3.75 in. |
| Projection | 1.3125 in. |
| Quantity | 1 |
| Center to Center mm | 96 mm |
| Length mm | 130 mm |
| Nominal Center to Center | 3-3/4" (96mm) |
| Projection mm | 33 mm |
| Width mm | 10 mm |
Characteristics and Features
| Thermostat | Contemporary |
| Material | Brass |
| Style | Handle Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Color | Brushed Nickel |
| Color Tone | Nickel Tones |



Reviews
There are no reviews yet.