Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Coordinates with other items from the Devon collection
All necessary mounting hardware is included
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 3-3/4″
Length: 4″
Width: 1/2″
Projection: 1-1/4″
Additional Top Knobs Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Top Knobs Products
Top Knobs Devon Collection
Specifications
| Width | 0.5 in. |
| Length | 4 in. |
| Product Weight | 0.205 lbs. |
| Center to Center | 3.75 in. |
| Projection | 1.25 in. |
| Quantity | 1 |
| Center to Center mm | 95.25 mm |
| Nominal Center to Center | 3-3/4" (96mm) |
| Projection mm | 31.75 mm |
| Thermostat | Modern, Transitional |
| Material | Zinc |
| Style | Handle Pulls |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Country Of Origin | China |
| Collection | Devon |
| Color | Ash Gray, Black, Brushed Satin Nickel, Honey Bronze, Polished Chrome, Polished Nickel, Sable, Umbrio |
| Color Tone | Blacks, Bronze Tones, Greys, Neutrals, Nickel Tones, Silver Tones |











Reviews
There are no reviews yet.