Atlas Homewares clearance products do not qualify for returns. All sales are final.
Features:
Constructed of high quality material for lasting durability
Coordinates with other items from the Successi series
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Length: 1-3/4″
Width: 1/4″
Projection: 3/4″
Additional Atlas Homewares Links
Browse all Atlas Homewares Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Product Weight | 0.047 lbs. |
| Width | 0.25 in. |
| Length | 1.75 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 0.75 in. |
| Length mm | 44 mm |
| Projection mm | 19 mm |
| Width mm | 6 mm |
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Designer Knobs |
| Bulk Pack | No |
Warranty and Product Information
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Successi |
Included Components
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Aged Bronze, Brushed Nickel, Polished Chrome, Satin Brass |
| Color Tone | Brass Tones, Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |





Reviews
There are no reviews yet.