Atlas Homewares clearance products do not qualify for returns. All sales are final.
Features:
Constructed of high quality material for lasting durability
Coordinates with other items from the Lattice series
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 6-5/16″
Length: 6-5/8″
Width: 15/16″
Projection: 15/16″
Additional Atlas Homewares Links
Browse all Atlas Homewares Products
Atlas Homewares Lattice Collection
Specifications
| Product Weight | 0.194 lbs. |
| Width | 0.9375 in. |
| Center to Center | 6.3125 in. |
| Length | 6.625 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 0.9375 in. |
| Center to Center mm | 160 mm |
| Length mm | 168 mm |
| Nominal Center to Center | 6-5/16" (160mm) |
| Projection mm | 24 mm |
| Width mm | 24 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Handle Pulls |
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Lattice |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Black, Brushed Nickel, Polished Nickel, Venetian Bronze |
| Color Tone | Blacks, Bronze Tones, Nickel Tones |








Reviews
There are no reviews yet.