Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 12-5/8″ (320 mm)
Length: 13-3/4″ (349 mm)
Width: 1-5/8″ (42 mm)
Projection: 3-1/16″ (78 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP878996: 3-3/4 Inch Center to Center Pull
BP8789128: 5 Inch Center to Center Pull
BP8789192: 7-9/16 Inch Center to Center Pull
BP8789320 (This Model): 12-5/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Width | 1.6398 in. |
| Projection | 3.0638 in. |
| Length | 13.7539 in. |
| Center to Center | 12.625 in. |
| Center to Center mm | 320 mm |
| Length mm | 349 mm |
| Projection mm | 78 mm |
| Quantity | 1 |
| Nominal Center to Center | 12-5/8" (321mm) |
| Width mm | 42 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Transitional |
| Style | Handle Pulls |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Series | Firenze |
| Color | Brushed Nickel, Champagne Bronze, Chrome, Honey Bronze |
| Color Tone | Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |
















Reviews
There are no reviews yet.