Atlas Homewares clearance products do not qualify for returns. All sales are final.
Features:
Constructed of high quality brass for lasting durability
Coordinates with other items from the Olde World series
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 3″
Length: 3-15/16″
Width: 15/16″
Projection: 1″
Additional Atlas Homewares Links
Browse all Atlas Homewares Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.9375 in. |
| Length | 3.9375 in. |
| Product Weight | 0.1259 lbs. |
| Projection | 1 in. |
| Quantity | 1 |
| Center to Center | 3 in. |
| Center to Center mm | 76 mm |
| Nominal Center to Center | 3" (76mm) |
| Projection mm | 25 mm |
Characteristics and Features
| Material | Brass |
| Thermostat | Rustic |
| Style | Handle Pulls |
| Bulk Pack | No |
Warranty and Product Information
| Collection | Olde World |
| Approved for Commercial Use | No |
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
Included Components
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Aged Bronze, Copper, Pewter, Rust, Venetian Bronze |
| Color Tone | Bronze Tones, Copper Tones, Neutrals, Silver Tones |








Reviews
There are no reviews yet.