Atlas Homewares clearance products do not qualify for returns. All sales are final.
Features:
Constructed of high quality material for lasting durability
Coordinates with other items from the Sutton Place series
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 7-9/16″
Length: 8-3/8″
Width: 5/8″
Projection: 1″
Additional Atlas Homewares Links
Browse all Atlas Homewares Products
Atlas Homewares Sutton Place Collection
Specifications
| Product Weight | 0.343 lbs. |
| Width | 0.625 in. |
| Center to Center | 7.5625 in. |
| Length | 8.375 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1 in. |
| Center to Center mm | 192 mm |
| Nominal Center to Center | 7-1/2" (191mm) |
| Projection mm | 25 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Transitional |
| Style | Handle Pulls |
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Sutton Place |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Brushed Nickel, Champagne, French Gold, Modern Bronze, Polished Chrome, Polished Gold, Polished Nickel, Slate, Venetian Bronze |
| Color Tone | Blacks, Bronze Tones, Gold Tones, Neutrals, Nickel Tones, Silver Tones |
















Reviews
There are no reviews yet.