Features:
Beautiful finishes compliment a variety of decors
Constructed of high quality materials for lasting durability
Coordinates well with other items from the Tableau collection
Covered by a limited lifetime warranty
Specifications:
Length: 2-13/16″
Width: 3/8″
Center to Center: 2-1/2″
Projection: 13/16″
Material: Zinc
Product Variations:
400: Tableau 1-7/16″ Pull
401: Tableau 1-7/8″ Pull
402 (This Model): Tableau 2-1/2″ Pull
403: Tableau 3″ Pull
Additional Atlas Homewares Links
Browse all Atlas Homewares Products
Atlas Homewares Tableau Collection
Specifications
| Product Weight | 0.075 lbs. |
| Width | 0.375 in. |
| Center to Center | 2.5 in. |
| Length | 2.8125 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 0.8125 in. |
| Nominal Center to Center | 2-1/2" (64mm) |
| Center to Center mm | 64 mm |
| Projection mm | 20.64 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Handle Pulls |
| Collection | Tableau |
| Approved for Commercial Use | No |
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Brushed Nickel, French Gold, Polished Chrome, Polished Nickel |
| Color Tone | Gold Tones, Nickel Tones, Silver Tones |






Reviews
There are no reviews yet.