Delta 95B932-30S Features:
Ledge creates a multi-functional kitchen workspace
Reduces clutter by allowing you to work right over the sink
Delta 95B932-30S Specifications:
Number of basins: 1
Outer sink dimensions: 30″ L x 19″ W x 9.5” D
Bowl dimensions: 28″ L x 16″ W x 9” D
Minimum cabinet size: 33”
Number of faucet holes: 0
Drain hole size: 3.875″
About Delta Lorelai:
Additional Delta Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Delta Products
Delta Lorelai Collection
Specifications
| Length | 30 in. |
| Height | 9.5 in. |
| Nominal Length | 30 in. |
| Nominal Width | 19 in. |
| Width | 19 in. |
| Backplate Depth | 9 in. |
| Bar Length | 28 in. |
| Base Width | 16 in. |
| Drain Connection | 3.875 in. |
| Minimum Cabinet Size | 33 in. |