Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 5-1/16″
Length: 5-7/16″
Projection: 1-3/8″
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Specifications
Characteristics and Features
| Thermostat | Contemporary |
| Material | Stainless Steel, Zinc |
| Style | Handle Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
Dimensions and Measurements
| Length | 5.4331 in. |
| Center to Center | 5.0394 in. |
| Projection | 1.378 in. |
| Quantity | 1 |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Length mm | 138 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Projection mm | 35 mm |
| Height mm | 14 mm |
| Color | Satin Nickel |
| Color Tone | Nickel Tones |


Reviews
There are no reviews yet.