Features:
Durable high quality finish
Extremely high level of craftsmanship
Coordinates with other decorative hardware in the Luna collection
Comes with 1 year limited warranty from Hafele
Specifications:
Length: 4-3/16″ (106 mm)
Width: 1-1/4″ (31 mm)
Center to Center: 3-1/8″ (80 mm)
Projection: 1-1/4″ (31 mm)
Material: Zinc
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Hafele Luna Collection
Specifications
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Limited |
| Collection | Luna |
Dimensions and Measurements
| Projection | 1.25 in. |
| Width | 1.25 in. |
| Length | 4.1875 in. |
| Center to Center | 3.125 in. |
| Center to Center mm | 80 mm |
| Length mm | 106 mm |
| Projection mm | 31 mm |
| Width mm | 31 mm |
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Style | Cup Pulls |
| Thermostat | Traditional |
| Color | Rustic Copper |
| Color Tone | Copper Tones |


Reviews
There are no reviews yet.