Features:
Harpoon ribs allow for press-fitting
Works with Clipo sliding door systems
Specifications
Length: 98-7/16″
Width: 3/8″ (10 mm)
Depth: 1/4″Â (7 mm)
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Hafele EKU Collection
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.39 in. |
| Depth | 0.28 in. |
| Length | 98.4375 in. |
| Length mm | 2500 mm |
| Width mm | 10 mm |
| Depth mm | 7 mm |
Warranty and Product Information
| Collection | EKU |
| Approved for Commercial Use | No |
Characteristics and Features
| Material | Plastic |
| Color | Gray |



Reviews
There are no reviews yet.