Features:
Provides stylish concealment for the IronFix Ironing Board, Product 568.66.700, purchase separately
Constructed of Polystyrene for lightweight durability
Hafele provides a 1 year limited warranty
Specifications:
Height: 23-7/16″ (595 mm)
Width: 14-3/8″ (365 mm)
Depth: 5-1/2″ (140 mm)
Material: Plastic
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Hafele Wardrobe Fittings Collection
Specifications
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Wardrobe Fittings |
Dimensions and Measurements
| Height | 23.4375 in. |
| Width | 14.375 in. |
| Depth | 5.5 in. |
| Width mm | 365 mm |
| Depth mm | 140 mm |
| Height mm | 595 mm |
Characteristics and Features
| Insulation Type | Wall Mounted |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Adjustable Height | No |
| Color | White |
| Color Tone | Whites |



Reviews
There are no reviews yet.