Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 7-9/16″ (192 mm)
Length: 9-5/16″ (236 mm)
Width: 11/16″ (18 mm)
Projection: 1-7/16″ (36 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP2323128: 5 Inch Center to Center Pull
BP2323160: 6-1/4 Inch Center to Center Pull
BP2323192 (This Model): 7-9/16 Inch Center to Center Pull
BP2323320: 12-5/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Width | 0.7087 in. |
| Quantity | 1 |
| Length | 9.3125 in. |
| Center to Center | 7.5625 in. |
| Center to Center mm | 192 mm |
| Nominal Center to Center | 7-1/2" (191mm) |
| Projection | 1.4173 in. |
| Length mm | 236 mm |
| Projection mm | 36 mm |
| Width mm | 18 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Bar Pulls |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Series | Kensington |
| Color | Brushed Nickel |





Reviews
There are no reviews yet.