Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 2-1/2″ (64 mm)
Length: 3-1/8″ (79 mm)
Width: 7/8″ (22 mm)
Projection: 7/8″ (22 mm)
Material: Zinc
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.8661 in. |
| Length | 3.1102 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 0.8661 in. |
| Center to Center | 2.5 in. |
| Center to Center mm | 64 mm |
| Length mm | 79 mm |
| Nominal Center to Center | 2-1/2" (64mm) |
| Projection mm | 22 mm |
| Width mm | 22 mm |
Characteristics and Features
| Thermostat | Transitional |
| Material | Zinc |
| Style | Cup Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Series | Monceau |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Color | Antique Copper, Antique English, Black Nickel, Oxidized Brass, Pewter |
| Color Tone | Brass Tones, Copper Tones, Neutrals, Nickel Tones, Silver Tones |







Reviews
There are no reviews yet.