Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 3-1/2″ (89 mm)
Length: 3-15/16″ (100 mm)
Width: 1-3/16″ (30 mm)
Projection: 11/16″ (18 mm)
Material: Zinc
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 1.1811 in. |
| Projection | 0.7087 in. |
| Length | 3.937 in. |
| Center to Center | 3.5 in. |
| Center to Center mm | 89 mm |
| Length mm | 100 mm |
| Projection mm | 18 mm |
| Quantity | 1 |
| Nominal Center to Center | 3-1/2" (224mm) |
| Width mm | 30 mm |
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Thermostat | Transitional |
| Style | Cup Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Color | Chrome |
| Color Tone | Silver Tones |


Reviews
There are no reviews yet.