Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality stainless Steel for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 7-1/8″ (181 mm)
Length: 10-1/4″ (261 mm)
Width: 9/16″ (14 mm)
Projection: 1-3/8″ (35 mm)
Material: Stainless Steel
Product Variations:
BP348796: 3-3/4 Inch Center to Center Pull
BP3487105: 4-1/8 Inch Center to Center Pull
BP3487128: 5 Inch Center to Center Pull
BP3487143: 5-5/8 Inch Center to Center Pull
BP3487181 (This Model): 7-1/8 Inch Center to Center Pull
BP3487219: 8-5/8 Inch Center to Center Pull
BP3487257: 10-1/8 Inch Center to Center Pull
BP3487333: 13-1/8 Inch Center to Center Pull
BP3487638: 25-1/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Width | 0.5512 in. |
| Length | 10.2756 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.375 in. |
| Center to Center | 7.125 in. |
| Center to Center mm | 181 mm |
| Length mm | 261 mm |
| Projection mm | 35 mm |
| Width mm | 14 mm |
| Thermostat | Contemporary |
| Material | Stainless Steel |
| Style | Bar Pulls |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Series | Tivoli |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Color | Antibacterial Stainless Steel, Stainless Steel |
| Color Tone | Stainless Steel |




Reviews
There are no reviews yet.