Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 knob
Dimensions:
Length: 1-9/16″
Width: 1/2″
Projection: 15/16″
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Dimensions and Measurements
| Width | 0.4688 in. |
| Length | 1.5354 in. |
| Projection | 0.9063 in. |
| Quantity | 1 |
| Width mm | 12 mm |
| Length mm | 39 mm |
| Projection mm | 23 mm |
Characteristics and Features
| Thermostat | Contemporary |
| Material | Zinc |
| Style | Bar Knobs |
Warranty and Product Information
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No |
| Color | Brushed Nickel |
| Color Tone | Nickel Tones |




Reviews
There are no reviews yet.