Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 knob
Dimensions:
Length: 4″
Width: 1-1/2″
Projection: 13/16″
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Characteristics and Features
| Thermostat | Traditional |
| Material | Zinc |
| Style | Geometric Knobs |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
Dimensions and Measurements
| Width | 1.5 in. |
| Length | 4.0157 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 0.7813 in. |
| Base Width | 1.5 in. |
| Length mm | 102 mm |
| Projection mm | 20 mm |
| Width mm | 38 mm |
| Color | Antique English |
| Color Tone | Neutrals |



Reviews
There are no reviews yet.