Features:
Beautiful finishes that will make a statement in any room of your home
Quality craftsmanship learned from many years of making cabinet hardware
The Expressions series offers many styles including rustic, contemporary, and eclectic so you can feel confident they have a cabinet knob or pull to match the style of your home
Includes all necessary mounting hardware, making installation quick and easy
Specifications:
Center to Center: 5.03125″
Length: 6.21875″
Projection: 1.0625″
Material: Zinc
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Richelieu Expression Collection
Specifications
| Width | 0.875 in. |
| Length | 6.21875 in. |
| Product Weight | 0.2205 lbs. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.0625 in. |
| Center to Center | 5.03125 in. |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Length mm | 158 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Projection mm | 27 mm |
| Width mm | 22 mm |
| Collection | Expression |
| Country Of Origin | Thailand |
| Approved for Commercial Use | No |
| Series | Montparnasse |
| Thermostat | Traditional |
| Material | Zinc |
| Style | Handle Pulls |
| Color | Antique Iron, Brushed Nickel, Brushed Oil-Rubbed Bronze, Burnished Brass, Pewter |
| Color Tone | Blacks, Brass Tones, Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |



Reviews
There are no reviews yet.