Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 5″ (128 mm)
Length: 6-7/8″ (174 mm)
Width: 13/16″ (20 mm)
Projection: 1-3/16″ (30 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP707096: 3-3/4 Inch Center to Center Pull
BP7070128 (This Model): 5 Inch Center to Center Pull
BP7070192: 7-9/16 Inch Center to Center Pull
BP7070320: 12-5/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Length | 6.875 in. |
| Width | 0.7874 in. |
| Quantity | 1 |
| Center to Center | 5 in. |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Length mm | 174 mm |
| Projection | 1.1811 in. |
| Projection mm | 30 mm |
| Width mm | 20 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Series | Marsala |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Bar Pulls |
| Color | Brushed Nickel, Champagne Bronze, Chrome, Honey Bronze |
| Color Tone | Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |












Reviews
There are no reviews yet.