Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 5″ (128 mm)
Length: 6-1/8″ (155 mm)
Width: 3/4″ (19 mm)
Projection: 1-1/16″ (27 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP7226128 (This Model): 5 Inch Center to Center Pull
BP7226160: 6-1/4 Inch Center to Center Pull
BP7226192: 7-9/16 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Width | 0.748 in. |
| Projection | 1.063 in. |
| Length | 6.1024 in. |
| Center to Center | 5 in. |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Length mm | 155 mm |
| Projection mm | 27 mm |
| Quantity | 1 |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Width mm | 19 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Handle Pulls |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Series | Montréal |
| Color | Brushed Nickel, Chrome, Honey Bronze, Matte Black |
| Color Tone | Blacks, Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |


Reviews
There are no reviews yet.