Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 knob
Dimensions:
Length: 1-1/4″
Width: 1-1/4″
Projection: 1″
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Thermostat | Contemporary |
| Style | Square Knobs |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Series | Weston |
Dimensions and Measurements
| Width | 1.2188 in. |
| Length | 1.2205 in. |
| Projection | 0.9688 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection mm | 25 mm |
| Length mm | 31 mm |
| Width mm | 31 mm |
| Color | Antique English, Antique Nickel, Brushed Nickel, Brushed Oil-Rubbed Bronze, Nickel |
| Color Tone | Bronze Tones, Neutrals, Nickel Tones |


Reviews
There are no reviews yet.