Features:
Beautiful finishes that will make a statement in any room of your home
Quality craftsmanship learned from many years of making cabinet hardware
The Expressions series offers many styles including rustic, contemporary, and eclectic so you can feel confident they have a cabinet knob or pull to match the style of your home
Includes all necessary mounting hardware, making installation quick and easy
Specifications:
Length: 3-13/16″ (97 mm)
Projection: 1-3/16″ (30 mm)
Center to Center: 3″ (76 mm)
Material: Zinc
Includes: one (1) pull and two (2) 8/32 screws
Additional Sizes:
BP86376 (This Model): 3″ Center to Center
BP86396: 3-3/4″ Center to Center
BP863128: 5″ Center to Center
BP863160: 6-5/16″ Center to Center
BP863192: 7-9/16″ Center to Center
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Richelieu Expression Collection
Specifications
| Material | Zinc |
| Thermostat | Traditional |
| Style | Handle Pulls |
| Collection | Expression |
| Approved for Commercial Use | No |
| Series | Terrebonne |
| Length | 3.8125 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1.1875 in. |
| Center to Center | 3 in. |
| Center to Center mm | 76 mm |
| Nominal Center to Center | 3" (76mm) |
| Length mm | 97 mm |
| Projection mm | 30 mm |
| Color | Antique Nickel, Brushed Nickel, Brushed Oil-Rubbed Bronze, Nickel |
| Color Tone | Bronze Tones, Nickel Tones |



Reviews
There are no reviews yet.