Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 5″ (128 mm)
Length: 6″ (152 mm)
Width: 11/16″ (18 mm)
Projection: 15/16″ (24 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP8822128 (This Model): 5 Inch Center to Center Pull
BP8822192: 7-9/16 Inch Center to Center Pull
BP8822320: 12-5/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Center to Center | 5 in. |
| Center to Center mm | 128 mm |
| Length | 5.9843 in. |
| Length mm | 152 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Projection | 0.9449 in. |
| Projection mm | 24 mm |
| Quantity | 1 |
| Width | 0.7087 in. |
| Width mm | 18 mm |
| Material | Zinc |
| Style | Handle Pulls |
| Thermostat | Transitional |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Series | Verona |
| Color | Brushed Nickel, Champagne Bronze, Chrome, Honey Bronze |
| Color Tone | Bronze Tones, Nickel Tones, Silver Tones |













Reviews
There are no reviews yet.