Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 12-5/8″ (320 mm)
Length: 13-9/16″ (344 mm)
Width: 11/16″ (18 mm)
Projection: 7/8″ (23 mm)
Material: Zinc
Product Variations:
BP8822128: 5 Inch Center to Center Pull
BP8822192: 7-9/16 Inch Center to Center Pull
BP8822320 (This Model): 12-5/8 Inch Center to Center Pull
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
| Width | 0.7087 in. |
| Quantity | 1 |
| Length | 13.5433 in. |
| Center to Center | 12.625 in. |
| Center to Center mm | 320 mm |
| Nominal Center to Center | 12-5/8" (321mm) |
| Projection | 0.9055 in. |
| Length mm | 344 mm |
| Projection mm | 23 mm |
| Width mm | 18 mm |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Transitional |
| Style | Handle Pulls |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Series | Verona |
| Color | Brushed Nickel, Champagne Bronze, Chrome, Honey Bronze |














Reviews
There are no reviews yet.