Seachrome SLR2-320225-PWS Features:
Covered under Seachrome’s 1 year limited warranty
Legs have seat height adjustability from 17” to 19” with a reversible design for left or right-hand configurations
Seachrome SLR2-320225-PWS Specifications:
Width: 32″ (left to right)
Height: 17″ (top to bottom)
Depth (Projection): 22-1/2″ (front to back)
Max Weight Capacity: 1000 (lbs.)
Additional Seachrome Links
Browse all Seachrome Products
Seachrome Signature Series Collection
Specifications
| Height | 17 in. |
| Width | 32 in. |
| Depth | 22.5 in. |