Seachrome STE1-320135-PT Features:
Covered under Seachrome’s 1 year limited warranty
Fits well with most common tubs
Proudly made in the USA with 100% recyclable materials and LEED compliance
Seachrome STE1-320135-PT Specifications:
Width: 13-1/2″ (left to right)
Height: 3-1/2″ (top to bottom)
Depth (Projection): 32″ (front to back)
Max Weight Capacity: 250 (lbs.)
Additional Seachrome Links
Browse all Seachrome Products
Seachrome Signature Series Collection
Specifications
| Depth | 32 in. |
| Width | 13.5 in. |
| Height | 3.5 in. |