Features:
Constructed of high quality materials for lasting durability
Coordinates with other items from the Devon collection
All necessary mounting hardware is included
Covered by a limited lifetime warranty
Includes 1 pull
Dimensions:
Center to Center: 5-1/16″
Length: 6-3/4″
Width: 3/4″
Projection: 1″
Additional Top Knobs Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Top Knobs Products
Top Knobs Devon Collection
Specifications
| Product Weight | 0.195 lbs. |
| Width | 0.75 in. |
| Length | 6.75 in. |
| Quantity | 1 |
| Projection | 1 in. |
| Center to Center | 5.0625 in. |
| Center to Center mm | 128.59 mm |
| Projection mm | 25.4 mm |
| Nominal Center to Center | 5" (128mm) |
| Material | Zinc |
| Thermostat | Traditional, Transitional |
| Style | Arch Pulls |
| Collection | Devon |
| Country Of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Color | Ash Gray, Brushed Satin Nickel, Flat Black, Honey Bronze, Polished Chrome, Polished Nickel, Sable, Umbrio |
| Color Tone | Blacks, Bronze Tones, Greys, Neutrals, Nickel Tones, Silver Tones |











Reviews
There are no reviews yet.