TOTO MS786124CEFG.10 Features:
Covered under TOTO’s 1 year limited warranty
Coordinates with products from the Drake line seamlessly
Two-piece configuration allows for easier access to the area around the toilet
Installs in a floor mounted configuration
Left hand trip lever placement
Constructed of vitreous china ensuring durability and dependability
Premier finishing process – finishes will resist corrosion and tarnishing through everyday use
Toilet seat included with this product
All hardware required for installation is included
Complies with ADA standards
TOTO MS786124CEFG.10 Technologies and Benefits:
TOTO MS786124CEFG.10 Specifications:
Overall Height: 30-11/16″ (bottom of the base to the highest point on the toilet)
Overall Depth: 28-3/8″ (furthest point back to front of toilet)
Overall Width: 19-1/8″ (furthest point left to furthest point right)
Bowl Height: 16-1/8″ (floor to the top of the bowl)
Flow Rate: 1.28 gallons-per-flush
Trapway (Discharge Passageway) Size: 2-1/8″
Rough-In: 10″
Additional TOTO Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all TOTO Products
TOTO Drake Collection
Specifications
| Depth | 28.375 in. |
| Height | 30.6875 in. |
| Width | 19.125 in. |
| Product Weight | 96 lbs. |
| Bowl Height | 16.125 in. |
| Gallons Per Flush | 1.28 |
| Rough In | 10 in. |
| Trapway | 2.125 in. |
| Flush Valve Size | 3 in. |