Wyndham Collection WCF1111-30S-CX-M24 Vanity Cabinet Package Includes:
Plywood vanity cabinet with 2 doors
36″H x 24″W rectangular mirror
Wyndham Collection WCF1111-30S-CX-M24 Features:
Covered under Wyndham Collection’s 2 year limited warranty
Constructed from plywood providing a lifetime of durability
Double door design provides easy access to storage space
Equipped with 1 shelf allowing for even more storage capacity
Vanity top and sink are not included with this model – must purchase separately
This fixture is highlighted by an included full sized rectangular mirror
Vanity will ship fully assembled
Coordinates with products from the Icon line
Wyndham Collection WCF1111-30S-CX-M24 Specifications:
Cabinet Width: 29-1/4″ (left to right)
Cabinet Height: 34-1/4″ (top to bottom)
Cabinet Depth: 21-3/4″ (front to back)
Cabinet Installation Type: Free Standing
Number of Doors: 2
Number of Shelves: 1
Mirror Height: 36″
Mirror Width: 24″
Additional Wyndham Collection Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Wyndham Collection Products
Wyndham Collection Icon Collection
Specifications
| Height | 34.25 in. |
| Width | 29.25 in. |
| Product Weight | 116 lbs. |
| Depth | 21.75 in. |
| Nominal Width | 30 in. |
| Minimum Height | 36 in. |
| Minimum Width | 24 in. |
| Minimum Depth | 1 in. |