Wyndham Collection WCF2929-54S-CX-M46 Vanity Cabinet Package Includes:
Plywood vanity cabinet with 2 doors and 6 drawers
33″ x 46″ Rectangular mirror
Wyndham Collection WCF2929-54S-CX-M46 Features:
Covered under Wyndham Collection’s 2 year limited warranty
Double door design provides easy access to storage space
6 full extension drawers with soft-close slides provide for organized storage solutions
Equipped with 1 shelf allowing for even more storage capacity
Vanity top and sink are not included with this model – must purchase separately
This fixture is highlighted by an included full sized rectangular mirror
Coordinates with products from the Miranda line seamlessly
Wyndham Collection WCF2929-54S-CX-M46 Specifications:
Cabinet Width: 53-1/4″ (from left to right)
Cabinet Height: 33″ (from top to bottom)
Cabinet Depth: 21-3/4″ (from front to back)
Number of Doors: 2
Number of Drawers: 6
Number of Shelves: 1
Mirror Height: 33″
Mirror Width: 46″
Browse all Wyndham Collection Products
Wyndham Collection Miranda Collection
Specifications
| Depth | 21.75 in. |
| Nominal Width | 54 in. |
| Width | 53.25 in. |
| Height | 33 in. |
| Minimum Depth | 1 in. |
| Minimum Height | 33 in. |
| Minimum Width | 46 in. |