Wyndham Collection WCF2929-66S-CX-MXX Vanity Cabinet Package Includes:
Plywood vanity cabinet with 2 doors and 6 drawers
Wyndham Collection WCF2929-66S-CX-MXX Features:
Covered under Wyndham Collection’s 2 year limited warranty
Double door design provides easy access to storage space
6 full extension drawers with soft-close slides provide for organized storage solutions
Equipped with 1 shelf allowing for even more storage capacity
Vanity top and sink are not included with this model – must purchase separately
Coordinates with products from the Miranda line seamlessly
Wyndham Collection WCF2929-66S-CX-MXX Specifications:
Cabinet Width: 65-1/4″ (from left to right)
Cabinet Height: 33″ (from top to bottom)
Cabinet Depth: 21-3/4″ (from front to back)
Number of Doors: 2
Number of Drawers: 6
Browse all Wyndham Collection Products
Wyndham Collection Miranda Collection
Specifications
| Thermostat | Modern |
| Insulation Type | Free Standing |
| Assembly Required | No |
| Number Of Doors | 2 |
| Number Of Shelves | 1 |
| Number Of Drawers | 6 |
| Soft Close Hinges | Yes |
| Cabinet Material | Plywood |
| Hidden Drawers | No |
| Soft Close Slides | Yes |
| Manufacturer Warranty | 2 Year Limited |
| ADA | No |
| Approved for Commercial Use | No |
| Collection | Miranda |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Depth | 21.75 in. |
| Height | 33 in. |
| Nominal Width | 66 in. |
| Width | 65.25 in. |