Features:
Constructed of durable, high-quality birch
Works with other pieces from the Fineline Move collection
Customizable drawer organization to fit every needÂ
Manufacturer 10 year warrantyÂ
Specifications:
Height: 1-15/16″ (49 mm)
Width: 23-5/8″ (600 mm)
Depth: 4-1/8″ (105 mm)
Additional Hafele Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Hafele Products
Hafele Fineline Collection
Specifications
Dimensions and Measurements
| Height | 1.93 in. |
| Width | 23.622 in. |
| Depth | 4.13 in. |
| Height mm | 49 mm |
| Width mm | 600 mm |
| Depth mm | 105 mm |
Warranty and Product Information
| Collection | Fineline |
| Approved for Commercial Use | No |
Characteristics and Features
| Material | Wood |
| Insulation Type | In Drawer |
| Color | Birch |
| Color Tone | Light Wood Finishes |


Reviews
There are no reviews yet.