Kingston Brass KVPB30M8SQ.ST Features:
Covered under Kingston Brass’ 1-year limited warranty
Constructed of stainless steel and brass
Kingston Brass KVPB30M8SQ.ST Specifications:
Width: 22″
Height: 38-3/16″
Additional Kingston Brass Links
View the Manufacturer Warranty
Browse all Kingston Brass Products
Kingston Brass Dreyfuss Collection
Specifications
| Height | 38.19 in. |
| Width | 22 in. |
| Length | 30 in. |
| Nominal Length | 30 in. |
| Overflow Height | 3.44 in. |
| Drain Connection | 1.69 in. |
| Backplate Depth | 6.31 in. |
| Faucet Centers | 8 in. |
| Faucet Hole Size | 1.38 in. |
| Sink Height | 7.25 in. |
| Sink Length | 14.38 in. |
| Sink Width | 22 in. |
| Backplate Height | 38.19 in. |
| Bar Length | 30 in. |
| Base Width | 22 in. |