Kingston Brass KVPB36M8.ST-D Features:
Covered under Kingston Brass’ 1-year limited warranty
Constructed of stainless steel
Kingston Brass KVPB36M8.ST-D Specifications:
Width: 22″
Height: 38-3/16″
Specifications
| Height | 38.19 in. |
| Width | 22 in. |
| Length | 36 in. |
| Nominal Length | 36 in. |
| Backplate Depth | 6.31 in. |
| Faucet Centers | 8 in. |
| Faucet Hole Size | 1.38 in. |
| Sink Height | 7.5 in. |
| Sink Length | 36 in. |
| Sink Width | 22 in. |
| Backplate Height | 38.19 in. |
| Bar Length | 28 in. |
| Base Width | 22.31 in. |