Features:
Beautifully finished for a difference you can see
Constructed of high quality metal for long lasting durability
Product is covered by a Limited Lifetime Warranty
Specifications:
Center to Center: 3″ (76 mm)
Length: 5-1/8″ (130 mm)
Width: 9/16″ (15 mm)
Projection: 1″ (25 mm)
Material: Zinc
Additional Richelieu Links
Browse all Richelieu Products
Specifications
Characteristics and Features
| Material | Zinc |
| Thermostat | Transitional |
| Style | Handle Pulls |
Warranty and Product Information
| Approved for Commercial Use | No, Yes |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Series | Marseille |
Dimensions and Measurements
| Width | 0.5906 in. |
| Quantity | 1 |
| Length | 5.1181 in. |
| Center to Center | 3 in. |
| Center to Center mm | 76 mm |
| Nominal Center to Center | 3" (76mm) |
| Projection | 0.9843 in. |
| Width mm | 15 mm |
| Length mm | 130 mm |
| Projection mm | 25 mm |
| Color | Brushed Antique English, Brushed Nickel |
| Color Tone | Neutrals, Nickel Tones |



Reviews
There are no reviews yet.